MKEH » Közlemény - egyes Myanmarból és Kambodzsából származó RIZS termékekre bevezetett piacvédelmi intézkedésekről
Kiemelt hírek
Tisztelt Ügyfeleink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy az Európai Unió Bizottságának és a Tanács elnökségének közös szervezésében az idei Export Control Forum 2020. december 11-én, virtuálisan kerül megrendezésre. A regisztráció menetéről és a programról a későbbiekben küldünk tájékoztatást. További információkat az EU Bizottság honlapján találnak: https://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2020/november/tradoc_159086.pdf
Tisztelt Ügyfelünk! Tájékoztatjuk, hogy a Budapest, VIII. Bláthy Ottó utca 3-5. szám alatti telephelyen működő FÉMJELZŐ ÚJ ÜGYFÉLFOGADÁSI RENDJE 2019. május 2. napjától a következő: Hétfő - Csütörtök: 7.30-12.00 és 12.30-14.00 között Péntek: ZÁRVA Kérjük fentiek szíves figyelembevételét a fémjelzési ügyeik intézésével kapcsolatban! Budapest, 2019. április 17. Budapest Főváros Kormányhivatala Kereskedelmi, Haditechnikai, Exportellenőrzési és Nemesfémhitelesítési Főosztály
Tájékoztatjuk az utazásszervezői tevékenységet folytató utazási vállalkozókat, hogy a 2018. október 31-i kötelezettség teljesítéséhez kapcsolódó tájékoztató levél, az adatlap és a hasznos információkat tartalmazó segédlet megtalálható és letölthető a weboldalunk "Nyomtatványok" menüpontjában közvetlenül a felugró oldal második blokkjában, "Felhívás" címszó alatt, valamint elérhetőek jelen hír mellékleteként is. (http://mkeh.gov.hu/ugyintezes/nyomtatvanyok)
Közlemény - egyes Myanmarból és Kambodzsából származó RIZS termékekre bevezetett piacvédelmi intézkedésekről
Tisztelt Ügyfeleink!
A rizs behozatal - AGRIM engedélyezés útján megvalósított- előzetes megfigyelési rendszere (monitoring) alá tartozó, Kambodzsából és Mianmarból származó, a 1006 30 27, 1006 30 48, 1006 30 67 és a 1006 30 98 KN-kód alá tartozó indica rizs behozatalára a Bizottság (EU) 2019/67 (2019. január 16.) végrehajtási rendelete, 2019. január 17-i hatálybalépéssel, piacvédelmi intézkedés keretében, három éves időszakra, ideiglenesen visszaállította a harmadik ország vámtételeit (megszüntette az eddig alkalmazott preferenciális vámkedvezményt).
Amennyiben a rendelet hatálybalépésének napján az említett két országból származó, fent felsorolt vámtarifaszámú, termékek már az Unió felé tartanak – és a termékek rendeltetési helye nem módosítható – úgy azok még a kedvezményes vámtételen vámkezeltethetőek a közösségi szabad forgalomba hozatalakor.
Ennek tényét az importőröknek a tagországi vámhatóságoknál kell igazolniuk az általuk megkövetelt módon.
A fenti intézkedések a vonatkozó termékek AGRIM monitoring kérelmezésének általános feltételeit, és az engedélyezés, és engedély elszámolás általános menetét nem befolyásolják.
2019. január 17.